середа, 2 січня 2019 р.

Мін’юст зареєстрував Умови прийому до вишів у 2019 році


Наприкінці грудня набули чинності Умови прийому до закладів вищої освіти в 2019 році. Про це повідомили в Міністерстві освіти і науки. 



Документом встановлено, що для вступу на бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного, ветеринарного спрямування) в 2019 році прийматимуть сертифікати ЗНО 2017, 2018 та 2019 років, окрім оцінок з англійської, французької, німецької та іспанської мов. З іноземних мов зараховуватимуть лише сертифікати 2018 та 2019 років. 
Вступники матимуть можливість подати сертифікати в будь-якій зручній комбінації. 
Творчі конкурси будуть проведені з 1 до 10 липня, тобто до початку прийому заяв. Передбачена також друга сесія творчих конкурсів – з 11 до 22 липня, однак лише для тих вступників, які бажають навчатися на контракті. 
На бюджетну форму навчання вступники зможуть подати максимум 7 заяв на 4 спеціальності. На контракт кількість заяв обмежуватись не буде. 
З 2019 року запрацює механізм першочергового зарахування тих вступників у медичні та педагогічні виші, які готові після закінчення навчання працювати в сільській місцевості. 
Також розширено практику встановлення мінімальної кількості балів для вступу на спеціальності з особливо високим рівнем суспільної відповідальності. Йдеться про спеціальності «Право», «Публічне управління та адміністрування», «Міжнародні відносини», «Міжнародні економічні відносини», «Міжнародне право», «Фармація, промислова фармація». Щоб подати на них заяву, вступник повинен мати конкурсний бал не менше 130. 
Для вступу на спеціальності «Стоматологія», «Медицина», «Педіатрія» вступнику необхідно мати не менш як 150 балів з другого та третього конкурсних предметів. 
Основна вступна кампанія буде проведена в компактніші строки, а можливість створення електронних кабінетів буде відкрита до кінця літа, щоб їх могли використовувати вступники на заочну форму. 
Реєстрація електронних кабінетів та завантаження до них документів розпочнеться 1 липня, а прийом заяв та документів – 10 липня. 
Подання заяв буде завершено 22 липня – для тих, хто вступає лише за сертифікатами ЗНО та 16 липня – для осіб, які вступатимуть на основі співбесіди, вступних іспитів або творчих конкурсів.

Немає коментарів:

Дописати коментар